YitenCANlar

Adsız tasarım (3)
Nesrin Gençosman

Nesrin Gençosman

Doğum tarihi: 

Vefat tarihi: 

Vefat sebebi: 

Mesleği:

27 Ocak 1988

11 Temmuz 2018

Cezaevinde kalp krizi

Kuran Kursu Öğretmeni

yiten canlar

Sağlıklı bir şekilde girdiği zindandan 41 gün sonra cenazesi çıktı, Nesrin Gençosman’ın!

İsmet Macit

(Tarihçi - Yazar)

     İyilikten başka dertleri olmayan insanları, kötüler kurdukları imparatorluğa kurban ettiler. Dönsün diye menfaat şebekesinin çarkı masumların kanından ırmaklar akıttılar. Zulmü çoğaltıp merhameti bitirdiler, insanları karanlık hücrelerde boğup, tükettiler.

      Kaba postallarıyla gül bahçelerine dalıp tomurcukların boyunlarını dahi kırdılar.

     Zira güzel ve nazik olan ne varsa rahatsız ediyordu bu insan kılıklı canavarları.

     Karanlıktan beslenen bu insanlık düşmanlarının kimi hasedinden, kimi kibrinden önce sevgiyi boğdular sonra da dönüp insanlığı boğazladılar. Tiranlıklarını; hasta insanların iniltileri, yetim yavruların gözyaşları, yaşlı insanların bükülmüş belleri üzerine kurdular. Yıkılası saltanatlarını masumları zindanlarda çürüterek ayakta tutmaya çalıştılar.

 

CEZAEVİNDEKİ GÖRÜŞTE HALSİZ VE BİTKİNDİ


      Genç yaşında zindana sıcak girip soğuk çıkan gencecik fidanlardan biri de Nesrin Gençosman, Kur’an hafızıydı ve Kur’an kursunda öğretmenlik yapıyordu.

     Nesrin Hoca, Ordu’da Hizmet Hareketi’ne yönelik soruşturmalar kapsamında 30 Mayıs 2018 tarihinde gözaltına alındı ve Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 1 Haziran’da “SEGBİS” sistemi üzerinden yapılan yargılamayla tutuklandı.

     Tutuklanarak Ordu Efirli E Tipi Cezaevine gönderilen Gençosman, kalabalık koğuşlar, cezaevi şartlarının sağlıksızlığı nedeniyle bir ay sonra hastalandı. Durumunun ağırlaşması üzerine cezaevi revirinden birkaç günlük grip ilacı verildi. Haftasonu ilaçları verilmeyen Nesrin Gençosman’ın durumu ağırlaştı. Pazartesi günü açık görüş günüydü ve o günkü ziyaretçisi ablasıydı.

 

ZATÜRE OLMASINA RAĞMEN İLAÇLARI VERİLMEDİ, HASTANEYE SEVKEDİLMEDİ


     Açık görüşe bitkin biçimde gelen Nesrin Gençosman, görüşün bir kısmında konuşma güçlüğü çekmeye başladı. Kardeşinin hayati tehlike arz eden bir durumda olduğunun ablası tarafından cezaevi yönetimine bildirilmesinin ardından Gençosman, bir kez daha revire gönderildi. Ancak zatürre ciğerlerini sarmış olmasına rağmen hastaneye sevk edilmedi.

     Avukatının olaydan sonra yaptığı açıklamaya göre, Gençosman iki gün sonra cezaevinde kalp krizi geçirince acil olarak Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

     Hastanede Gençosman’a akut perikardit, akut miyokardit, pnömoni ve solunum yetmezliği teşhisi kondu ve yoğun bakıma alındı. Zatürre olmuş, ilaçları verilmemiş, hastaneye geç sevk edilmişti. Gençosman, geri döndürülemeyecek bir noktada hastaneye götürülmüştü.

 

BİLİNCİ KAPANINCA, APAR TOPAR TAHLİYE EDİLDİ

 

Bilinci kapanınca mahkeme tarafından apar topar tutukluluğuna son verildi. Ömrünün son birkaç gününü tekrar özgür geçirse de bilinci kapalıydı ve diyalize bağlanması da so- nuç vermedi. Gençosman 11 Temmuz 2018 günü yoğun bakımda hayatını kaybetti.

     Sağlıklı bir öğretmen olarak girdiği zindandan 41 gün sonra cenazesi çıktı Nesrin Hoca’nın. (Güya) Tanrılarına insanı kurban eden ilkel kabilelerden bir farkınız kalmadı.

     Ya her cinayeti sessizce seyreden ve kötülüğe cesaret aşısı ekleyen sessiz yığınlar!

     Evlatları doğranırken mezar taşı kesilenler! Nesrin Hoca’ya o ezberlediği Kuran ve yetiştirdiği yüzlerce talebe şefaatçi olacak, ya zulmü yapanlar ve seyredenler, ahiret yokmuş gibi her türlü kötülüğü irtikâb edenler size kim şefaat edecek?

     ‘Hadi Müslümanlığınızı geçtik, insanlığınız nerede?’ dedirtecek hale sükût edenlere binlerce acılı yüreğin âhı, mazlumlara ise şehit sıfatı ile Rablerine yürümek düştü.

     Nesrin Bacı’nın dostları, arkadaşları; unutmayın/unutturmayın acıları…

     Ve dünyanın neresinde olursanız olun son devrin şehitlerinden esirgemeyin fatihalarınızı… Rabbim, ilime irfana öğrenmeye öğretmene düşman şu Tiran zihniyetini mazlum ve şehit öğretmenler hürmetine yerle bir etsin. Zindanların kapılarını ardına kadar açsın!

Solverwp- WordPress Theme and Plugin