YitenCANlar

Adsız tasarım (3)

Teoman Gökçe

Doğum tarihi: 

Vefat tarihi: 

Vefat sebebi: 

Mesleği:

1.02.1969

02.04.2018

Cezaevinde kalp krizi

HSYK üyesi

yiten canlar

HSYK Üyesi Teoman Gökçe, cezaevi yönetimi tarafından ölüme yollandı

Ramazan F. Güzel

(İhraç Hakim)

     HSYK 1. Dairesi eski üyesi Teoman Gökçe de 15 Temmuz darbe girişimin ardından “terör” bahanesiyle tutuklanan bir hâkimdi. Gökçe, Erdoğan hükümeti üyelerinin adının karıştığı 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarında soruşturma savcılarının görevden el çektirilmesine karşı çıkmasıyla tanınıyordu… O yüzden de iktidarın ona karşı nefreti bitmek bilmiyordu!

 

 

     Sincan Cezaevi’nde sürekli hakaret ve psikolojik işkenceye maruz kaldı. Gökçe’nin bu süre zarfında 6 ay arayla da anne ve babası vefat etmişti. Yaklaşık 2 yıl tek kişilik tecrit odasında tutukluydu Teoman Gökçe. Hücresinde kalp krizi geçirdi. Komşu hücredeki diğer tutuklular görevlileri çağırmıştı. Ancak çağrılara çok geç cevap verilmiş, göstere göstere ölmesine sebep olunmuştu.

     Cezaevi yönetimince de “Teoman Gökçe’nin kalp krizi sonucu vefat ettiği” duyurulmuştu. Gökçe’nin hücresine ait fotoğraflarda pen- ceresinin tel kafes ile tamamen kapatıldığı, akşam yemeğini henüz yemediği, eşyalarının da ortalığa saçıldığı görülüyordu.

     Fotoğraflarda ayrıca masası, mutfak lavabosu, okuduğu kitaplar, seccadesi, dolabının üzerinde de ailesine ait resimler vardı.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin