YitenCANlar

Adsız tasarım (3)

KHK’lı kardiyolog doçent doktor Salaheddin Akçay, özgürlük için çıktığı yolda Meriç kıyısında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Akçay’ın cenazesi, defin için gönderildiği İstanbul’da toprağa verildi.

 

 

 

Yüzlerce insanın hayatına neden olan OHAL KHK’ları, bir kalp doktorunu hayattan kopardı. 15 Temmuz sonrası çıkan KHK ile işinden edilen kardiyolog Salaheddin Akçay, Almanya’ya ulaşmak için çıktığı yolculukta Meriç’i geçer geçmez hayatını kaybetti.

KALBİ ÖZGÜRLÜK HEYECANINI KALDIRAMADI

Bold Medya’nın edindiği bilgilere göre Akçay, 17 Nisan gecesi bir arkadaşıyla Meriç nehrini geçerek Yunanistan kıyısına ulaştı. 47 yaşındaki doktor, yol arkadaşına söylediği, ‘’Oh be, özgürüz!’’ sözlerinin ardından yere yığıldı. Yol arkadaşının araması üzerine hızla olay yerine ulaşan ambulans görevlilerinin çabası, kalp krizi geçirdiği anlaşılan doktoru hayata döndüremedi.

Dimetoka Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Salaheddin Akçay’ın naaşı, ertesi gün Gümülcine merkezli bir cenaze nakil firmasıyla Türkiye’ye gönderildi.

İKİ ÇOCUK BABASIYDI

 

Aslen Mardinli olan Salaheddin Akçay, iki çocuk babasıydı.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Akçay, Celal Bayar Üniversitesi’nde görev yaparken 15 Temmuz’dan 10 gün sonra gözaltına alınmıştı.

KHK ile işinden atılan Akçay, çeşitli özel hastanelerde çalışarak ekmeğini kazanmaya çalışıyordu.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin