YitenCANlar

Adsız tasarım (3)
Fatih Terzioğlu

Fatih Terzioğlu

Doğum tarihi: 

Vefat tarihi: 

Vefat sebebi: 

Mesleği:

03 .11.1980

08.24.2020

Cezaevi – Kanser

Yönetmen

yiten canlar

Kardeşçe yaşamak andımız, birbirimizi sevmek marşımız olsun

Natali Avazyan

(Aktivist)

    Mağdurların sesi olan Arlet Natali Avazyan, sesi olmaya çalıştığı insanların dininin, kimliğinin, ırkının hiçbir önemi olmadığını anlattı. Avazyan, 21 ay Silivri Cezaevi’nde kaldıktan sonra 4. evre mide kanseri teşhisi konulan yönetmen Fatih Terzioğlu’na cezaevi sürecinde ve sonrasında büyük destek verdi. Terzioğlu’na 25 Haziran 2020 tarihinde mide kanseri teşhisi konmuştu. OHAL mağduru Terzioğlu gecikmiş teşhis ve tedavinin kurbanı oldu. İnfaz ertelemesi de gecikti. Cezaevinden çıktığında artık çok geçti. Natali Avazyan, Terzioğlu’yla nasıl ve hangi şartlar altında tanıştığını anlattı.

     Duygu ve düşüncelerini şöyle anlatıyor mağdurların sesi, mazlumların nefesi Natali Avazyan:

     Canım, Fatih’in biricik eşi Esra, bir video ile ulaştı bana…

     Yaşanılan sıkıntılardan, uğranılan haksızlıklardan dolayı Fatih çoktan kanser olmuştu bile.

     Destek istediler benden.

     Ben de elimden geldiğince yardım edeceğime dair söz verdim. Twitter’da hemen gündem oluşturduk. Bir insan hiçbir suçu olmadığı halde, hem de bu kadar hastayken mahpus olamazdı.

     Twitter’da yetkililere sesimizi duyurmaya çalışırken bir taraftan da bu konuda bize yar- dımcı olabilecek insanlarla iletişime geçmeye başladım. Aldığım bir haberle hemen sevinçle telefonuma sarılıp eşi Esra’yı aradım.

     Fatih’in en geç cuma gününe kadar tahliye olacağını öğrenmiştim. Esra çok sevindi, inanamadı bu kadar hızlı olabileceğine. Cuma gününü sabırsızlıkla bekliyorduk ve o gün gelmişti. Akşam saatlerinde Fatih tahliye edildi.

     İnsanlar birbirinin hatırasıdır derler. Evet, hatırasıyız biz birbirimizin.
Şu süreçte biriktirdiğimiz hatıralar bini aştı. Birbirimizi daha da yakından tanıdık. İnsanlara, sadece kendi mahallesi için değil de karşı mahalle için de ağlayabileceğini gösterdik. Kendi yaramıza şifa ararken başka insanların da yarasının olduğunu fark ettik. Dilerim ki bu günler bir an önce geçsin, gitsin. Kaybettiklerimiz bizimle birlikte hep hatıralarla yaşasın.

     Dedim ya.. Hatırasıyız birbirimizin.

     Kolay kolay ölmez hatıralar, bulaşır.

     Eşe, dosta, toruna, çocuğa, yeğene…

     Ve bir daha hiçbir nesil görmesin böyle bir zulmü. Kardeşçe yaşamak andımız, birbirimizi sevmek marşımız olsun.
     Bu zulüm, bu dertler, kederler…

     Bu son olsun, bu son olsun!

Solverwp- WordPress Theme and Plugin