YitenCANlar

Adsız tasarım (3)
ali özer

Ali Özer

Doğum tarihi: 

Vefat tarihi: 

Vefat sebebi: 

Mesleği:

01.04.1968

22.03.2017

Cezaevinde kalp krizi

Doktor

Dr. Ali Özer’e 28 Şubat’ta da, 15 Temmuz’da da rahat verilmedi

Asuman Özer

(Eşi)

     Hizmet hareketine yönelik cadı avı kapsamında, Ankara Nallıhan Devlet Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevindeyken tutuklanan 48 yaşındaki Ali Özer, Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilmişti. Tutuklu bulunduğu sırada hastalanan Ali Özer’e cezaevinin revirinde ilk müdahalesi yapılarak ambulansla Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak doktor Özer, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Özer, evli ve 3 çocuk babasıydı.

     Anadolu’nun çorak topraklarında ümmî bir anne babanın 7 çocuğundan okuyan tek evladıdır. İlkokula; iki kardeş bir kitap alabil- sin diye bir yıl geç gönderilen Ali Özer, 7 km yolu yürümeyi tercih ederek yol için verilen minibüs parasını kitap almak için biriktirmişti. Girdiği Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’ni birincilikle bitirdiğinden ailesinden başka kimsenin haberi olmamıştı.

     Gelenekselliğin ayakları altında ezilen imanî hakikatleri tekrar ikame etme adına geceleri risale okur, gündüzleri ise üniversiteye hazırlanır. Hafta sonlarını futbol oynamak yerine evin yanındaki caminin imamıyla geçi- ren, her türlü kınamanın karakter olduğu bir çevrede; alay konusu olma, hakir görülme gibi her türlü davranışa maruz kalmasına rağmen, beslendiği düsturları ikame etmek gayretinden asla çekinmez.

 

EN ZOR ZAMANLARDA MİSYONUNDAN TAVİZ VERMEDİ

 

     Ülkemdeki, toplumdaki bu kokuşmuşluğa benim nasıl katkım olabilir derdiyle fen lisesinde okuyanların bile zor kazandığı 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yüksek puanla girendir Ali Özer. Muhafazakar kimliğiyle soluk alıp vermenin bile sancılı olduğu 90’lı yıllarda yolundan, kimliğinden, misyonundan, duruşundan taviz vermeyen; yolunun dikenli, derin, karanlık oluşunu her dönem iliklerine kadar yaşayan ama asla taviz vermeyendir Ali Özer.

     Evine dünyadaki cenneti; kadınına refika-i hayatı; çocuklarına sadaka-i cariye nazarlarıyla bakandır Ali Özer. 28 Şubat’ta oturdukları sitede eşine, çocuklarına sözlü fiziksel tacizlerde bulunanlara ve hatta pencere- lerine çürümüş karpuz atıldığında dahi “insan karakterinin gereğini sergiler” inanmışlık ve tevekkül ile dinin izzetini taşıyandır Ali Özer.

 

POLİS, EVİMİZİN EN MAHREM YERLERİNİ FÜTURSUZCA ARADI

 

     9 Ocak’ta bir seher vakti 10 polis hem kendi üzerini hem de evinin en mahrem yerlerini fütursuzca ararken dahi dudağındaki tebessümünü ve metanetini, koruyandır Ali Özer. 21 Mart sabahında melekleri kıskandıran masumluğuyla girdiği mahpusta sevdiği dört çift göze son kez baktığını bilmeden, onuruyla, gururuyla 22 Mart’ta şehit tahtında Rabb’e gülümseyendir Ali Özer. Rabbim seni cennet köşklerinde ağırlasın inşallah. Amin.

yiten canlar

Solverwp- WordPress Theme and Plugin